24 Jan
A szekér, ami ÚGYSEM vesz fel

Divat lett a barátzóna? Az elmúlt időszakban rengeteg barátzónás történetet hallgattam végig. Valahogy megtaláltak ezek a barátzóna-történetek, tucatjával mostanában. Itt az ideje, hogy részletesebben megvizsgáljuk a barátzóna jelenséget, mert rengeteg fájdalomtól és elpocsékolt energiától kímélheted meg magad, ha idejében kapcsolsz.

 

A szekér, amelyik nem vesz fel, azaz a barátzónáról dióhéjban

 

A barátzóna azt jelenti, hogy valaki, akitől te sokkal többet akarsz, mint barátságot, kizárólag barátként gondol rád. Ezt sok esetben közli is veled, de te reménykedsz hogy talán átcsap nála is a szimpátia szerelemmé.

Egyik ismerősömnél “haveri alapon” hónapok óta hetente egy napot ott alszik egy férfi, tévét néznek, vacsoráznak, de az égvilágon nem történik SEMMI. Még salsára is eljárnak!!
Másik ismerősöm plátói szerelemben él egy olyan illetővel, aki nem is Magyarországon lakik, ámde roppant szépeket tud írni neki a messzi távolból.
Harmadik ismerősöm fejben már elvette azt a nőt, aki többször kijelentette, hogy részéről csak ennyi, viszont túlzottan barátságos ahhoz, hogy ezt az illető elhiggye.

Te is a barátzónában vagy?

Te is a barátzónában vagy?

A barátzóna következményei:

  • Beleőrülsz a bizonytalanságba
  • Önbecsülésed a nullára esik vissza
  • Amikor a másik becsajozik, bepasizik, még jó képet is kell vágnod hozzá, neked, mint „barátnak”
  • Rengeteg értékes időt és energiát pazarolsz el olyanra, aki meg sem érdemli

 

“Ő gondolom fürdött az én rajongásomban, lelkesedésemben, amikor meg terhes lett az érzelmi kötődés, akkor lepattintott…”

Kell ez neked?

 

Nyilván nem, de ott motoszkál a fejedben: mi van, ha az egész világ téved, és mégiscsak átfordulhat ez az egész szerelembe és örökké tartó boldog párkapcsolatba?
Lehet, hogy igazad van. De csakúgy, mint a tőzsdei befektetéseknél, ennél a “szerelmi” érzelmi befektetésnél is kell, hogy legyen egy kiszállási pont.

 

A barátzóna és a kiszállási pont

 

Kiszállási pont az a pont, amelynél tovább már nem akarsz reménykedni. Ne próbáld megtalálni az okokat, hogy a másik miért viselkedik így: itt rólad van szó. Nem vagy a pszichológusa hogy rájöjj, milyen lelki traumák miatt nem tud feléd közeledni, Neked egy párkapcsolatra van szükséged, és ha azt vele nem lehet tető alá hozni, muszáj, hogy továbblépj.

 

“És akkor  bújt ki a szög a zsákból.
Ő,engem nagyon jó Barátnak tart….akivel mindent meg tud beszélni…..mert én megértem…..(én marha !!) s hasonló BÓKok,amikre ugye egy csodálatos Nőnek marhára szüksége van !!!! Épp ezekre a szavakra volt igényem.”

 

Mielőtt kiszállnál…

 

Persze lehetséges, hogy tényleg Te bénáztál eddig, nem jól kommunikáltál és a másik nem kapott tőled elég jelzést, hogy kezdeményezzen. Lehetséges. Tehát a Te feladatod az, hogy mielőtt kiszállnál (fél évnél hosszabb huza-vonát nem javaslok), tegyél meg minden tőled telhetőt, hogy észrevegye magát és legyen lehetősége lépni – ha akar.

Fordítva is igaz...

Fordítva is igaz…

Mit lehet tenni?

 

Leadod az általános flört-jelzéseket.
Rámosolyogsz, mélyen a szemébe nézel, beszélgetés közben megérinted, közelebb bújsz hozzá, átkarolod, bókolsz neki, stb. Soroljam még? Ha nagyon nem reagál semmit ezekre, beszélhetsz is vele nyíltan arról, hogy Te mit érzel. Ekkor már nagyon közel vagy a kiszállási ponthoz, semmi veszítenivalód nincs. Ha a másik fél eddig azért nem lépett, mert nem kapott elég jelet, akkor a nyílt beszédre biztosan reagálni fog valamit. Ha jön a “de én csak azt hittem, barátok vagyunk” szöveggel, végre tisztázhatod, hogy Te viszont többet vársz tőle. Nagyon örülsz, hogy van, de neked nem erre van szükséged, és nem szeretnéd az idődet pazarolni és érzelmileg még jobban belevonódni az egészbe.

 

“Mikor megvallottam neki az érzéseim, mondta, hogy már régebben észrevette,
de Ő engem nem tud szerelemmel szeretni. Úgy tekint rám, mintha a bátyja 
lennék.”

A barátzónában rengeteg időt, energiát, érzelmet és lehetőséget lehet elpazarolni. Ne tedd! Szállj ki még időben a reménytelen kapcsolatokból!
Nos – Te is a barátzónában vagy épp, esetleg valakit ott tartasz?

21 Comments

  1. Pingback: Hatékony online társkeresés | Társkereső Kalauz

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Copyright © 2008-2015 Társkereső Kalauz.